Köznevelési feladatot ellátó intézményegységenként a térítési díj, a tandíj, egyéb díjfizetési kötelezettség (a továbbiakban együtt: díj) jogcíme és mértéke, továbbá tanévenként, nevelési évenként az egy főre megállapított díjak mértéke, a fenntartó által adható kedvezmények, beleértve a jogosultsági és igénylési feltételeket is
A díjak meghatározásakor a 229/2012. (VIII.28.) kormányrendelet III. fejezetében rögzítettek szerint és a fenntartó utasításai szerint járunk el.
A fenntartó nevelési-oktatási intézmény munkájával összefüggő értékelésének nyilvános megállapításai és időpontjai
Ilyen értékelés nem történt.
A nevelési-oktatási intézmény nyitva tartásának rendje
Az iskola épülete hétköznap 6 órától van nyitva. A tanítás 7:55-kor kezdődik. A tanítási órák időtartama 45 perc. Az óraközi szünetek 10 percesek, kivéve a nagyszünetet, amely 12:20-12:35-ig tart. A tanulók – a tömegközlekedési eszközök érkezésére való tekintettel – 7:50-ig kötelesek megérkezni az iskolába. Délután 15:00-16:30-ig tartózkodhatnak a tanulók az iskola aulájában, igénybe vehetik – tanári felügyelettel – tömegsport céljára az iskola megfelelő helyiségeit, pályáit. 16:30 óra után csak iskolai és diákönkormányzati szervezésű foglalkozás céljából tartózkodhatnak a tanulók az iskolában. Ezt követően a tanulóknak el kell hagyniuk az épületet. Kivételt képeznek az iskola vagy a diákönkormányzat által szervezett, tanári felügyelettel zajló foglalkozások, amelyeket azonban az igazgatónak vagy a helyetteseknek előzőleg be kell jelenteni. Az iskola épületét hétköznapokon – rendezvénytől, edzéstől stb. függően – 19 vagy 20 órakor zárjuk.
A pedagógiai-szakmai ellenőrzések megállapításai a személyes adatok védelmére vonatkozó jogszabályok megtartásával
Az elmúlt tanévben nem történtek pedagógiai-szakmai ellenőrzések, de ezek az idei tanévben, előzetes tervek alapján, tovább folytatódnak.
Speciális közzétételi lista iskolai feladatot ellátó intézményeknek
a) a betöltött munkakörök alapján a pedagógusok iskolai végzettsége és szakképzettsége
d) A tanulók le- és kimaradásával, évfolyamismétlésével kapcsolatos adatok
– a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók száma összesen: 39 fő – a félév végi értékelésnél, minősítésnél egy vagy több tantárgyból elégtelen (1) osztályzatot kapott tanulók száma: 7 fő – lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók aránya: 14,6% – a félév végi értékelésnél, minősítésnél egy vagy több tantárgyból elégtelen (1) osztályzatot kapott tanulók aránya: 4,79% (Regionális adatok: – lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók aránya: 11,9%, – a félév végi értékelésnél, minősítésnél egy vagy több tantárgyból elégtelen (1) osztályzatot kapott tanulók aránya: 10,61%) – tanuló morzsolódott le. – tanuló bukott évfolyamismétlésre.
e) A tanórán kívüli egyéb foglalkozások igénybevételének lehetősége
Tanórán kívüli foglalkozások: – korrepetálás – igény szerint – szakkörök – tömegsport – kempo, aikido edzés, az arra jelentkezők számára
f) A hétvégi házi feladatok és az iskolai dolgozatok szabályai
A pedagógusok hétvégére is adnak házi feladatokat. Témazáró dolgozatokat az elméleti tantárgyakból a témák lezárása után íratnak a szaktanárok. A témát és a dolgozatírás időpontját minimum egy héttel korábban ismertetik.
g) Az osztályozó vizsga tantárgyankénti, évfolyamonkénti követelményei, a tanulmányok alatti vizsgák tervezett ideje
Osztályozó vizsgákat az egyéni tanrend szerint tanulók számára szervezünk, illetve azok számára, akiknek a köznevelési törvényben előírtak erre lehetőséget adnak. Az egyéni tanrend szerint tanulók számára a követelményeket és a vizsgák időpontjait a félév első hónapjában írásban közöljük. A többi tanuló – pl. súlyos műtéten átesett, sok IGAZOLT hiányzással rendelkező – esetében igyekszünk rugalmasan alkalmazkodni a problémával sújtott tanuló igényeihez, a vizsgák anyagát ugyancsak írásban közöljük.