2023. máj. 22.

„Bicske Városáért Díj” kitüntetés a Vajda pedagógusának

A Székesfehérvári SZC Vajda János Technikum dolgozói és diákjai büszkén gratulálunk Somos Ágnes tanárnőnek, aki a 40. Bicskei Napok programsorozat hivatalos megnyitóján „Bicske Városáért Díj” kitüntetésben részesült.

Ahogy Bálint Istvánné, polgármester asszony is elismerő szavakkal méltatta iskolánk pedagógusát, Somos Ágnes tanárnő 1981 szeptembere óta végez kiemelkedően hasznos munkát magyar nyelv és irodalom – német nyelv és irodalom szakos tanárként Bicske életében.

A város értékeit növelve kimagasló eredményeket ért el pedagógusi tevékenységével - csak a teljesség igénye nélkül - akár hátrányos helyzetű diákok mentoraként, akár vizsgákra, nyelvvizsgákra, versenyekre való felkészítéssel; bajorországi partneriskolai kapcsolat működtetésével, vagy a regionális nyelvi versenyünk társszervezőjeként.

Értékmegőrző, eredménygazdagító tevékenységével folyamatosan több év óta szolgálja a város jó hírének kialakulását az oktatás, a kultúra területén.

Országos, megyei, regionális szinten szerepeltek tanítványai kiváló eredményekkel irodalom, helyesírás, szép magyar beszéd, német nyelvi, műfordítói versenyeken, pályázatokon.

Szaktanári és osztályfőnöki munkájában is folyamatosan törekedett arra, hogy megismerhesse tanítványai gondolkodásmódját, szemléletét, értékrendjét, érzésvilágát. Emberi és szakmai minősége egyaránt kiemelkedő értéket képvisel, büszkék vagyunk Somos Ágnes Tanárnőre!