Hírek,  Verseny

A Vajda Technikum idei versenyeredményei – 04. 15.

Az Erdélyország – komplex vetélkedőn országos 1. helyezést értek el: Farkas Alexandra, Vigyikán Víta, Zsinkai Márk (Radovics Hedvig)!  2. helyen végeztek: Andocsi Viktória, Fenyőfalvi Laura, Sándor Dominika! Az 5. helyet szerezték meg: Kern Péter, Mészáros Denton, Török Ádám. Felkészítő tanárok: Vigyikánné Horák Andrea, Vigyikán Attila.

Az Örökségünk ’48 versenyen országos 1. helyezést értek el, szakképző iskolai kategóriában: Ágoston Kitti, Südi Andrea, Szolnoki Adrienn! 8. helyen végeztek, technikum kategóriában: Lőrincz Kata, Nagy Luca Imola, Schütt Mercédesz. Felkészítő tanárok: Vigyikánné Horák Andrea, Vigyikán Attila.

A Magyarország, az én hazám versenyen országos 1. helyen zárt, szakképző iskolai kategóriában: Csendes Anna, Mohácsi Vanda, Vári Vivien. A 13. helyen végeztek, technikum kategóriában: Gulyás Evelin, Nagy Boglárka, Rafael Bianka. Felkészítő tanárok: Vigyikánné Horák Andrea, Vigyikán Attila.

A Pécsi Tudományegyetem Hyperión Országos Tanulmányi Versenyén iskolánk háromfős csapata: Farkas Alexandra, Szántó Alexa, Vigyikán Víta országos 2. helyet ért el, a versenyen indult 234 csapat közül! A 9. A osztály csapata: Bakonyi Márk, Seres Bálint, Takács Dávid (Radovics Olivér) a 14. helyen végzett, a 9. B csapata pedig 21. lett a nívós, országos megmérettetésen. A csapatok felkészítő tanárai: Vigyikánné Horák Andrea és Vigyikán Attila.

A HEBE őszi, kétfordulós olvasóversenyén Vigyikán Víta (11. A) országos 1. helyezést ért el! Megosztott 7. helyen végzett Szántó Alexa (11. A), míg Nagy János Róbert (Kk 12. N) a 12. helyen zárt. Felkészítő tanár: Somos Ágnes.

A HEBE kétfordulós, téli olvasóversenyének 1. fordulójában: Szántó Alexa 50/48 pontot, míg Bereczki Petra 50/47 pontot ért el. Szántó Alexa az országos verseny végeztével a 3. helyet, Nagy János pedig a 7. helyet szerezte meg! Felkészítő tanár: Somos Ágnes.

A Magyarok Európában versenyen, országos 7. helyezést ért el: Juhász Bálint, Kulcsár Zsófia, Varga Bálint, 8. helyen végzett: Bakonyi Márk, Radovics Olivér (Seres Bálint), Takács Dávid. Felkészítő tanár: Vigyikán Attila.

A Határtalanul középiskolai vetélkedőben a 9. A, az 1/9. E, a 10. B mellett a 11. A osztály is bekerült a legjobb 300 Kárpát-medencei osztály közé. A 11. A osztály a középdöntőben 20/20-as eredményt ért el, várjuk az országos döntőt! Felkészítő tanárok: Vigyikánné Horák Andrea és Vigyikán Attila.

A Hungaricum vetélkedő országos döntőjébe jutott csapataink: 9. B: Schütt Mercédesz, Lőrincz Kata, Nagy Luca Imola; 1/9. E: Ágoston Kitti, Südi Andrea, Szolnoki Adrienn. Felkészítő tanárok: Nagyné Kiss Katalin, Vigyikánné Horák Andrea.

A Semmelweis-verseny II. fordulójában Ángyás Anita, Bereczki Petra, Farkas Alexandra, Vincze Viktória, Vigyikán Víta 78%-os eredményt értek el. Felkészítő tanár: Vigyikánné Horák Andrea.

A Kódolj határok nélkül! országos középiskolai programozó verseny első fordulójában 86 %-os eredményt ért el Györgyi Péter András, Krak Ferenc, Szabó Attila Patrik alkotta csapat. A második fordulóban 74 %-os eredménnyel zártak a fiataljaink. Felkészítő tanár: Kiss Gergő.

OKTV (angol nyelv): Szántó Alexa (11. A) 86%-os eredményt ért el az 1. fordulóban. Felkészítő tanár: Vilinovszki Irén.

Idegen nyelvi regionális verseny: Környezetünk – Our environment – Unsere Umwelt

Angol A1 kategória: 2. helyezés: Poczik Balázs (9. A). Angol A2 kategória: 1. helyezés: Bakonyi Márk (9. A), 2. helyezés: Kotvász Martin (9. A), 3. helyezés: Seres Bálint (9. A). Angol B1 kategória: 3. helyezés: Vigyikán Víta (11. A). Angol B2 kategória: 3. helyezés: Krak Ferenc (11. A). Felkészítő tanár: Vilinovszki Irén.

Leukémiás Gyermekekért Alapítvány – 2020. évi pólótervező pályázat: Sándor Csenge (11. A) 4. helyezés.

Fejér Megyei Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia – megyei döntő – svédváltó: 2. helyezés, távolugrás: 3. helyezés: Hontvári Milán (9. A), Lakatos Krisztián (9. A), Nagy Luca Imola (9. B), Tóth Viktória (9. B), Horváth Júlia (1/9. E), Schmidt Milán (10. A), Szabó Patrik (10. A), Izsó Fruzsina (10. B), Valencsik Dóra (11. A), Sankó Dávid (3/11. E) osztály. Felkészítő tanárok: Bodor Éva Mária, Agyagási Ákos, Pruzsina Attila.

Szívből gratulálunk minden érintettnek a szép eredményekhez! 🙂